ویلا شمال
تور کویر
خرید بک لینک
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
قيمت باكس هتلی
قیمت تشک رویا
تور پوکت
تور تایلند
راهنماي گردشگري آمريكا راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

پلكاني به بهشت در هاوايي

مجمع‌الجزاير هاوايي در اقيانوس آرام آمريكا واقع شده است. پلكاني به بهشت نام مسيري است در هاوايي كه به بالاي يك كوه ختم مي شود و اين نام به دليل مسير فوق العاده ديدني و زيباي آن بر روي آن گذاشته شده است.


برچسب‌ها: پلكاني به بهشت در هاوايي، راهنماي گردشگري آمريكا،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۳ دى ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۱:۴۰ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

موزه تاريخ پزشكي موتر در ‌آمريكا

موزه تاريخ پزشكي موتر در مركز شهر فيلادلفيا، پنسيلوانيا قرار گرفته است كه شامل مجموعه‌اي از تجهيزات پزشكي، آناتومي و كالبدشناسي، نمونه‌هاي پاتولوژي و آسيب‌شناسي بدن، مدل‌هاي مومي و تجهيزات باستاني پزشكي است.


برچسب‌ها: راهنماي گردشگري آمريكا، آمريكا، موزه تاريخ پزشكي موتر در ‌آمريكا،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۴:۴۲ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

پيچ نعل اسبي در آمريكا


پيچ نعل اسبي يا خم نعل اسبي (به انگليسي: Horseshoe Bend)، از هنرهاي زيباي طبيعت است كه به يكي از عجيب‌ترين، زيباترين و خوش‌نقش‌ترين ديدني‌هاي غرب شهره يافته است. در جنوب غربي آمريكا، طبيعت دست نخورده ي آريزونا جايي كه آب، باد و گذر زمان دست در دست هم داده‌اند و زيباترين و غيرممكن‌ترين اشكال ممكن را در دل صخره هايي باستاني خلق كرده‌اند، و ارزشمندترين جواهر آن «پيچ نعل اسبي رودخانه كلرادو» است.


برچسب‌ها: پيچ نعل اسبي، راهنماي گردشگري آمريكا،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲ آذر ۱۳۹۵ | ۰۱:۲۶:۳۴ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

راهنماي گردشگري آمريكا

درباره آمريكا:

ايالات متّحدهٔ آمريكا(با نماد اختصاري USA) به پايتختيِ شهر واشينگتن، دي. سي، سومين كشور پرجمعيت دنيا و سومين كشور پهناور جهان است. نظام حكومتيِ آمريكا در چارچوب قانون اساسي، و براساس سيستم جمهوري فدرال بنا شده‌است. اين كشور در سال ۱۷۷۶ ميلادي در پي اعلام استقلال و اتحاد ۱۳ مستعمرهٔ سابق بريتانيا شكل گرفت. كشور آمريكا از شرق با اقيانوس اطلس، از غرب با اقيانوس آرام، از شمال با كشور كانادا، و از جنوب با كشور مكزيك همسايه است. اين كشور از راه پايگاه دريايي گوانتانامو نيز مرز مشترك اندكي با كوبا دارد. آمريكا همچنين از طريق آلاسكا با روسيه مرز آبي دارد. به علاوه، مجموعه‌اي از جزيره‌ها، ناحيه‌ها، و مناطق متعلق به آمريكا در سراسر جهان پراكنده‌اند. آلاسكا بزرگترين و رودآيلند كوچكترين ايالت در آمريكا مي‌باشند. قسمتي از رشته كوههاي راكي در غرب آمريكا قرار گرفته ‌است كه بزرگترين قله آن در ايالت كلرادو قرار دارد. مرتفع ترين نقطه در آمريكا قله كوه مك كينلي در آلاسكا مي‌باشد. رودخانه ميسيسيپي بزرگترين و مهمترين رودخانه آمريكاي شمالي و چهارمين رودخانه طولاني جهان در آمريكا قرار دارد. اين رودخانه كه به رودخانه ميسوري مي‌پيوندد، نقش تجاري و اقتصادي مهمي براي آمريكا دارد. قسمتي از آبشار نياگارا در مرز بين آمريكا و كانادا قرار دارد و ازجاذبه‌هاي طبيعي توريستي در آمريكا به شمار مي‌رود. كشور آمريكا ۵۰ ايالت دارد كه هر كدام از آنها بنا بر سامانه فدرالي حاكم، داراي سطح بالايي از خودگرداني هستند. البته ناحيهٔ واشنگتن دي سي جزو هيچ يك از ايالات آمريكا نيست و در منطقه خودمختار كلمبيا قرار دارد. كشور آمريكا ۵۰ ايالت دارد كه هر كدام از آنها بنا بر سامانه فدرالي حاكم، داراي سطح بالايي از خودگرداني هستند. البته ناحيهٔ واشنگتن دي سي جزو هيچ يك از ايالات آمريكا نيست و در منطقه خودمختار كلمبيا قرار است.

پايتخت آمريكا : واشنگتن

زبان رسمي آمريكا : انگليسي

واحد پول آرژانتين : دلار آمريكا

پيش شماره : 001

آب و هوا : با توجه به وسعت زياد و پراكندگي توپولوژي در آمريكا، آب و هواي آن در نقاط مختلف به طور باورنكردني متغير است. اگر بخواهيم يك آب و هواي كلي براي آمريكا در نظر بگيريم بايد بگوييم آب و هواي آن معتدل است، البته در فلوريدا و هاوايي آب و هوايي گرمسيري (حاره اي)، در آلاسكا سردسيري، در دشتهاي بزرگ (Great Plains) نيمه خشك و در قسمت جنوبي ناحيه جنوب غربي (Southwest) آب و هوايي خشك وجود دارد. فصول بهار و پاييز در آمريكا معمولا معتدل، گرم و آفتابي هستند. همچنين فصل توفانهاي تورنادو بين آپريل و جون است و از بخش غرب ميانه آمريكا وارد مي شوند، گردبادها نيز معمولا در اوايل تابستان در طول ساحل جنوب شرقي و ساحل خليج مكزيكو وجود دارند.

منبع: سايت راهنماسفر


برچسب‌ها: پايتخت آمريكا، زبان رسمي آمريكا، واحدپول آمريكا، پيش شماره آمريكا، آب وهواي آمريكا،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ مهر ۱۳۹۵ | ۰۴:۱۶:۱۲ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

تالار كنسرت والت ديزني در آمريكا

تالار كنسرت والت ديزني در آمريكا

تالار كنسرت والت ديزني در «لس‌آنجلس» يكي از عجايب معماري است؛ در بين معماري‌هاي از پيش تعيين شده و مشابه گاهي شاهد معماري‌هاي عجيب و در عين حال زيبا مي‌شويم . تالار كنسرت والت ديزني از معروف‌ترين تالارهاي كنسرت در آمريكا است كه در خيابان گراند جنوبي شماره ۱۱۱ در مركز شهر لس‌آنجلس واقع شده و چهارمين سالن موسيقي لس آنجلس است.


برچسب‌ها: تالار كنسرت والت ديزني، تالار موسيقي والت ديزني، تالار كنسرت والت ديزني در آمريكا،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ مهر ۱۳۹۵ | ۰۴:۱۵:۱۲ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)
[ ۱ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>