نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
سیگار برگ کوبایی
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
آموزشگاه کافی شاپ در تهران
تور کویر
خرید بک لینک
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
قيمت باكس هتلی
قیمت تشک رویا
راهنماي گردشگري استراليا راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي گردشگري استراليا

درباره استراليا :

كشور مشترك‌المنافع استراليا (به انگليسي: Commonwealth of Australia) كشوري است توسعه يافته در نيمكره جنوبي. اين كشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ كيلومتر مربع وسعت، ششمين كشور پهناور دنيا است. استراليا يكي از قلمروهاي همسود است و در سال ۱۹۰۱ از بريتانياي كبير استقلال يافته‌است. ، شهر كانبرا كه در آن مجلس كشور و خانهٔ فرماندار كل قرار دارد. او به صورت تشريفاتي و به نمايندگي ملكه اليزابت دوم رياست دولت را در استراليا به عهده دارد. در عمل نخست وزير منتخب در كنار دولت و مجلس اداره كشور را در دست دارند. استراليا از نظر مساحت دومين كشور پهناور عضو مجموعهٔ اتحاديه كشورهاي همسود (مشترك‌المنافع) است.

سيدني و ملبورن دو شهر بزرگ استراليا هستند. اين كشور داراي مرز خاكي با كشور ديگري نيست و دور آن را از شرق، اقيانوس آرام، از جنوب اقيانوس منجمد جنوبي، از غرب اقيانوس هند و از شمال چندين دريا و خليج در بر گرفته‌است. استراليا همچنين سرزمين اصليِ قارهٔ اقيانوسيه به شمار مي‌آيد كه كوچك‌ترين قارهٔ دنياست.

پايتخت استراليا : شهر كانبرا

زبان رسمي استراليا : انگليسي

واحد استراليا : دلار استراليا (AUD)

پيش شماره : 0061

آب و هوا : ميانگين درجه حرارت اين كشور پهناور متفاوت است و از زير صفر در كوه هاي برفي در جنوب استراليا به گرماي شديد در منطقه كيمبرلي در شمال غرب اين قاره مي رسد. تقريبا يك سوم استراليا، گرمسيري است و باقي آن آب و هوايي معتدل دارد.سردترين مناطق، گوشه هاي جنوب شرقي مين لند و تاسماني است.

منبع: سايت راهنماسفر


برچسب‌ها: پايتخت استراليا، زبان رسمي استراليا، واحدپول استراليا، پيش شماره استراليا، آب وهواي استراليا،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ مهر ۱۳۹۵ | ۰۴:۲۹:۵۹ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

برج سيدني در استراليا

برج سيدني در استراليا

برج سيدني دومين برج مرتفع استراليا مي باشد كه به آن AMP نيز گفته مي‌شود. برج سيدني يكي از اعضاي فدراسيون برجهاي جهاني است. ارتفاع برج سيدني ۳۰۵ متر مي‌باشد و در ناحيه تجاري سيدني واقع در خيابان Market قرار گرفته‌است. براي عموم بازديد از اين برج آزاد است و يكي از پر جاذبه ترين جاها براي گردشگران و توريستان و جهانگردان به حساب مي آيد .


برچسب‌ها: برج سيدني، سيدني، برج سيدني استراليا، برج در استراليا،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ مهر ۱۳۹۵ | ۰۴:۲۸:۳۱ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

شهر ملبورن استراليا

شهر ملبورن استراليا

ملبورن (و ايالت ويكتوريا) در ميان شهرهاي استراليا لقب «بوستانشهر» گرقته است Australia's garden city. اين شهر در دههٔ اخير چند بار به عنوان بهترين شهر دنيا براي زندگي معرفي شده است. شهر ملبورن در استراليا يك شهر چندفرهنگي است و پايتخت فرهنگي ايالت ويكتوريا به حساب مي آيد. مردم ملبورن حضور فعالي در شهر دارند و عاشق رويدادهاي فرهنگي، غذاخوردن در بيرون از خانه، رفتن به گالري ها، گذراندن وقت در ساحل، و انجام ورزش‌هاي مختلف هستند.


برچسب‌ها: ملبورن، شهر ملبورن، ملبورن استراليا،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ مهر ۱۳۹۵ | ۰۴:۱۹:۰۹ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)
[ ۱ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>