نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
سیگار برگ کوبایی
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
آموزشگاه کافی شاپ در تهران
تور کویر
خرید بک لینک
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
قيمت باكس هتلی
قیمت تشک رویا
راهنماي گردشگري اسپانيا راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي گردشگري اسپانيا

درباره اسپانيا :

اسپانيا با نام رسمي پادشاهي اسپانيا كشوري مستقل و از اعضاي اتحاديه اروپا است. اين كشور در شبه‌جزيره ايبري در جنوب غربي اروپا قرار دارد. سرزمين اصلي اسپانيا از جنوب و شرق با درياي مديترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خليج بيسكاي و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقيانوس اطلس هم مرز است. مرز اسپانيا با پرتغال (به طول ۱۲۱۴ كيلومتر) طولاني‌ترين مرز يكپارچه در اتحاديه اروپا است.

قلمروي اسپانيا افزون بر سرزمين اصلي شامل جزاير بالئارس در درياي مديترانه، جزاير قناري در سواحل آفريقايي اقيانوس اطلس، دو شهر خودمختار سبته و مليله در آفريقاي شمالي هم مرز با كشور مراكش و چندين جزيره مسكوني و غير مسكوني ديگراز جمله آلبوران، شافاريناس، آلوزماس و ولز د لا گومرا مي باشد. با مساحت ۵۰۵۹۹۲ كيلومتر مربع، اسپانيا كمي بزرگتر از تركمنستان و از لحاظ بزرگي دومين كشور بزرگ اروپاي غربي و پنجمين كشور بزرگ اروپاست.

پايتخت اسپانيا : مادريد

زبان رسمي اسپانيا : اسپانيايي

واحد پولي اسپانيا : يورو

پيش شماره : 0034

آب و هوا : هر منطقه از اين كشور آب و هواي خاص خود را دارد. برخي قسمت ها آب و هواي مديترانه اي و قسمت هاي ديگر آب و هواي اقيانوسي يا كوهستاني دارند. جنوب شرق اسپانيا ، تابستان هاي داغ  و زمستان هاي معتدل مديترانه اي دارد . مناطق خشك مركزي آن نيز تابستان هاي گرم و زمستان هاي خشك دارند.

منبع: سايت راهنماسفر


برچسب‌ها: پايتخت اسپانيا، زبان رسمي اسپانيا، واحدپول اسپانيا، پيش شماره اسپانيا، آب وهواي اسپانيا،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۴ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۰:۵۰ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

كاخ سلطنتي مادريد در اسپانيا

كاخ سلطنتي مادريد در اسپانيا

كاخ سلطنتي مادريد يكي از ديدنيهاي مادريد در اسپانيا است كه از مهمترين سمبلهاي شهر مادريد مي باشد كه در خيابان بيلن در ناحيه غربي مركز شهر و شرق رودخانه مانزانارس واقع شده است. در شب كريسمس 1734 آتش سوزي مهيبي گريبان قصر را گرفت و به كلي آنرا ويران كرد. از سال 1734 تا 1755 به دستور فيليپ پادشاه وقت اسپانيا دستور ساخت دوباره قصر تحت نظر آرشيتكت معروف ايتاليايي ساخته شد.


برچسب‌ها: كاخ مادريد، كاخ سلطنتي مادريد، كاخ مادريد در اسپانيا،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۴ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۹:۵۰ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

جزايرقناري در اسپانيا

جزايرقناري در اسپانيا

جزاير قناري (Canary Islands) مجمع الجزايري در كشور اسپانياست كه متشكل از 7 جزيره اصلي، تعدادي جزيره فرعي آتشفشاني در اقيانوس اطلس است.اين جزاير در ساحل شمال غربي آفريقا و غرب كشور مراكش واقع هستند و با تنگه جبل الطارق به راحتي اسپانيا را به آفريقا متصل ميسازند اين جزاير خود مختارند اما زير نظر دولت مركزي اسپانيا اداره ميشوند.پايتخت آن لاس پالماس است. گفتني است مراكش نيز ادعاي مالكيت جزاير قناري را دارد. Canary به معني قناري نيست بلكه به معني سگ سياه عظيم الجثه است.


برچسب‌ها: جزاير قناري، جزاير قناري اسپانيا،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۴ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۸:۵۰ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

روستاي زيباي الورا در اسپانيا

روستاي زيباي الورا در اسپانيا

يكي از اين جذابيت‌هاي اسپانيا روستاي الورا (Olvera) است. روستايي منحصربه‌فرد كه هركس حداقل يك بار بايد آن‌ را ببيند.الورا روستاي كوچكي است كه در قلب كوه‌هاي كاديس در اسپانيا قرار دارد. تپه‌هايي كه «الورا» را احاطه كرده‌اند پوشيده از درختان زيتون هستند كه اين امر باعث شده تا اندالوسا داراي بهترين روغن زيتون براي صادرات باشد. باور بر اين است كه نام روستا مربوط به درختان اين منطقه است. بناي تاريخي و بارز اصلي اين روستا، خانه‌هاي سفيدكاري شده و خيابان‌هاي باريك و شيب‌دار است كه همگي به كليساي باعظمت و قلعه باشكوه در بالاي تپه ختم مي‌شوند.

منبع: سايت راهنماسفر


برچسب‌ها: روستاي الورا، روستاي زيباي الورا، الورا، روستاي الورا اسپانيا،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۴ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۷:۴۴ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

شهر ساحلي لا كونچا(La Concha) در اسپانيا

شهر ساحلي لا كونچا(La Concha) در اسپانيا

يكي از بهترين مكان هايي كه ميتوانيد به آنجا سفر كنيد، لا كونچا است. با خريد تور اسپانيا به راحتي ميتوانيد به اين شهر ساحلي، كه يكي از بهترين شهرهاي ساحلي اسپانيا است، برسيد. لا كونچا يكي از بهترين شهرهاي ساحلي،نه تنها در اسپانيا بلكه در اروپاست. لاكونچا نه تنها در اسپانيا، بلكه در اكثر مناطق اروپا زبانزد است. كساني كه به اين شهر ميروند، ميتوانند به تفريحات آبي مانند موج سواري بپردازند. علاوه بر اين، در تفرجگاه هاي اطراف ساحل، انواع رستوران ها وجود دارد كه در آنجا ميتوانيد در كنار صرف غذاي لذيذ از مناظر زيبا نيز لذت ببريد. وجود رستوران هاي درجه در كنار ساحل باعث شده تا مناظري زيبا خلق شوند.

منبع: سايت راهنماسفر


برچسب‌ها: لاكونچا، شهر لاكونچا، شهر ساحلي لاكونچا،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۴ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۷:۰۰ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)
[ ۱ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>