نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
سیگار برگ کوبایی
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
آموزشگاه کافی شاپ در تهران
تور کویر
خرید بک لینک
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
قيمت باكس هتلی
قیمت تشک رویا
راهنماي گردشگري لبنان راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي گردشگري لبنان

درباره لبنان :

لبنان  با نام رسمي جمهوري لبنان (به عربي: الجمهورية اللبنانية) كشوري در غرب آسياست. لبنان در شمال با سوريه و در جنوب با اسراييل مرز مشترك دارد. موقعيت جغرافيايي لبنان در نقطه طلاقي مديترانه و جهان عرب منجر به شكل‌گيري تاريخي غني و تنوع ديني، نژادي و فرهنگي شده است.
نخستين نشانه‌هاي تمدن در لبنان مربوط به ۷۰۰۰ سال پيش است، لبنان تا پيش از جنگ داخلي در سال ۱۹۷۵ كشوري نسبتا آرام و مرفه بود كه اقتصادي بر پايه توريسم، كشاورزي، تجارت، خدمات مالي و بانكداري داشت و بيروت پايتخت كشور و مشهور به پاريس خاورميانه منشاء جذب گردشگران خارجي بود. در سال‌هاي پس جنگ نيز تلاش‌هاي گسترده‌اي براي بازسازي زيرساخت‌ها و اقتصاد كشور انجام شده است.

پايتخت لبنان : (و بزرگترين شهر) بيروت
زبان رسمي لبنان : عربي
واحد پول لبنان : ليره لبنان (LBP)

پيش شماره : 00961

 آب و هوا : سرزمين لبنان آب‌ وهواي مديترانه‌اي دارد، هواي سواحل در زمستان‌ها سرد و باراني و در تابستان‌ها گرم و شرجي است. در نواحي بلندتر به ويژه كوهستان‌ها، زمستان‌ها با بارش برف همراه است و دماي هوا به زير صفر مي‌رسد. بخش‌هاي ديگر اين كشور، تابستان‌هاي گرم و خشك دارد.

در مناطق ساحلي زمستانها كلاً سرد و باراني و تابستانها گرم و مرطوب هستند. در مناطق مرتفع تر در طول زمستان دما به زير صفر درجه مي‌رسد. تابستان‌ها از سوي ديگر گرم و خشك هستند. اگر چه اكثر مناطق لبنان سالانه شاهد بارانهاي بسياري است (در مقايسه با مناطق خشك كنارش) ولي در مناطق خاصي در شمال شرق لبنان به دليل وجود قله‌هاي مرتفع كوه‌هاي غرب كه راه ابرهاي باراني به وجود آمده از مديترانه را سد مي‌كنند باران زيادي نمي‌بارد.

منبع: سايت راهنماسفر


برچسب‌ها: پايتخت لبنان، زبان رسمي لبنان، واحدپول لبنان، پيش شماره لبنان، آب وهواي لبنان،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۴ مهر ۱۳۹۵ | ۰۳:۱۵:۰۵ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

شهر زيباي جونيه در لبنان

شهر زيباي جونيه در لبنان

جونيه شهري در كشور لبنان است كه در ساحل درياي مديترانه و ۱۵ كيلومتري شمال بيروت قرار دارد و از توريستي ترين شهرهاي اين كشور مي باشد. شهر جونيه به سواحل زيباي مديترانه مشرف است و تقريبا در منتهي اليه قسمت شرقي بيروت واقع شده است. اين منطقه از هتل ها و امكانات مناسب توريستي برخوردار است. ساحل اين منطقه يكي از بهترين جاذبه هاي گردشگري بيروت و ديدنيهاي لبنان ميباشد.


برچسب‌ها: شهر زيباي جونيه در لبنان، شهر زيباي جونيه، شهر جونيه، جونيه در لبنان،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۴ مهر ۱۳۹۵ | ۰۳:۱۴:۰۹ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)
[ ۱ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>