نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
سیگار برگ کوبایی
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
آموزشگاه کافی شاپ در تهران
تور کویر
خرید بک لینک
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
قيمت باكس هتلی
قیمت تشک رویا
دره ستاره ها مكاني عجيب در قشم راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

دره ستاره ها مكاني عجيب در قشم

دره ستاره ها يا ژئو پاركِ دره ستارگان قشم؛ اين دره يكي از ژئوسايت هاي جزيره قشم است كه در پنج كيلومتري  جنوب جزيره قشم و بعد از روستاي "بركه خلف” قرار دارد.

اين دره كه در شمال روستاي خلف قرار گرفته، داراي قدمتي در حدود دو ميليون سال يعني مربوط به دوره زمين شناسى سنوزوئيك است و بر اثر فرسايش، شاهكاري چنين بي بديل در جزيره قشم خلق شده است. در گوشه و كنار ستون ها و دره ستاره ها راه هاى تنگ، باريك و گاه پهن و وسيعي به چشم مي خورد كه با نظم خاص خود گردشگر را مبهوت خود مي كند.

منظره هاي اين دره آنقدر تماشايي و جالب است كه باعث شده به عنوان بخشي از ژئوپارك جزيره قشم جزو آثار طبيعى در سازمان يونسكو به ثبت برسد. (ژئو پارك قشم با آثار زيباى طبيعى و تاريخى تنها ژئو پارك منطقه خاورميانه است).

دره ستاره ها محلي براي شيفته گان پديده هاي آسماني است كه شب هنگام به دور از داستان هاي خيال انگيز تسخير دره توسط ارواح از بام تنديس ها، اجرام و پديده هاي آسماني را رصد كنند. شب ها اين منطقه، بسيار تماشايي و تعمق برانگيز است. شب هاي بسيار دلنشين و خاطره انگيزي دارد كه سكوت و آرامشي دره را دربر مي گيرد و ستارگان تا سرحد امكان به زمين نزديك مي شوند و انگار براي جشني بزرگ زمين را چراغاني كرده اند و جلوه اي خيره كننده و بديع به اين ناحيه مي بخشند.

مردم اين منطقه كه در گويش محلي به اين منطقه “استار اوتيده ” مي گويند و عقيده دارند كه اينجا محل برخورد شهاب سنگي از آسمان به زمين بوده و باعث خلق اين مناظر شده و شگفتي سنگ هاي غول آساي اين دره به خاطر برخورد همين ستاره است! ماندن در اين نقطه از جزيره پس از غروب آفتاب براي اهالي نگران كننده و دلهره آور است، چون مي پندارند با سكوت شب موجودات فرازميني در اين دره گردهم مي آيند.

دره اي كه محل گذر ارواح است؛ ارواح شب ها به اينجا مي  آيند!  داستان هاي وهم انگيزي درباره اين دره كه شبيه عمارتي ويران شده با دالان هاي تو در تو و شكاف ها و حفره هاي بسيار است؛ صداهايي كه بر اثر وزش بادهاي تند و گردش هوا در لابه لاي ستون ها و حفره هاي اين دره ايجاد مي شود باعث شده تا برخي از اهالي به اين باور برسند كه شب ها در هنگام تاريكي هوا، ارواح و اجنه به اين محل مي آيند و در لابه لاي اين ستون ها رفت و آمد مي كنند و به همين خاطر اهالي شب ها به دره ستاره ها نمي روند. به طوريكه با تاريك شدن هوا گذرشان به اين دره نمي افتد و معمولا با لبخند مسافران غريبه را براي رفتن به اين دره در تاريكي منصرف مي كنند و مي گويند: اجنه و ارواح شب ها به آن رفت وآمد دارند.( البته هيچ دليل علمي براي اثبات آن وجود ندارد و اين باورها حقيقت نداشته است.)

منبع: سايت راهنماسفر


برچسب‌ها: دره ستاره ها، طبيعت گردي در قشم، قشم،


تاريخ : ۲۳ دى ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۳:۵۰ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>